אודות

עמי קורןעמי קורן הוא בעל משרד לתכנון אדריכלי העוסק בכל תחומי הבניין, בנייה פרטית, וציבורית. בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון (בהצטיינות). מרצה ומלמד בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון ובמכללת שנקר במגמה לעיצוב מבנה וסביבה. עוסק במחקר בתחום המורפולוגיה, והביא לגילויים מחקריים בתחום זה אשר פורסמו בכנסים בינלאומיים. נושא המחקר העיקרי שלו, הן בעבודת המגיסטר והן בעבודת הדוקטורט, הוא חלוקת המרחב לשני תת-מרחבים זהים על ידי משטחים אוכפיים מחזוריים. עוסק במחקרים בתחום הבניין.

עמי קורן הוא מומחה בעל נסיון בתחום הייחודי של תכנון מבני מתיחה.

על פי גישתו, התכנון האדריכלי הנו שירות האמור לתת מענה לצרכיו ולנוחותו של הלקוח, הן הפרטי והן הציבורי. האדריכל מאמין בכך שתכנון נכון הנו שילוב בין הביטוי האישי של המתכנן לבין מאווייו של המזמין. כישרונו של המתכנן בא לידי ביטוי במלוי הדרישות הפונקציונליות מבלי לוותר על יופיו הארכיטקטוני של הבניין.

בין עבודותיו:

  • תכנון בתי מלון – "מלונות החוף השקט" בטבריה; מלון "ארזים" במטולה; מלון "לב הגליל" בטבריה.
  • בתי כנסת – בית כנסת "מורדות טבריה"; בית כנסת "נוף כינרת"; בית כנסת "אהבת חסד".
  • מבני מתיחה – קירוי על פני מפתחים גדולים על ידי מבנים העשויים מיריעות בד דו-עקמומיות מתוחות, כדוגמת בריכות שחייה (במסגרת חברת "בינות").
  • משרדי "מצות ראשון"; מעבדות וכיתות לימוד במכון לחקר ימים ואגמים בחיפה; שיקום והרחבת מבנים עבור חברת "עמידר" ופרוייקט שיקום שכונות; תכנון מספר רב של בתי מגורים עבור הסקטור הפרטי.
  • מחקריו הניבו פרסומים שהוצאו על ידי המכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון, וכן פרסומים הכלולים באסופות מאמרים נבחרים שיצאו לאור בעקבות כנסים בינלאומיים ובכתבי עת.